Și-a împlinit visul și a devenit actriță, dar Oana Moșneagu a avut de suportat multe lucruri de la viață.
Andreea din filmul Adela, destăinuiri de suflet. Cine este cu adevărat actrița Oana Moșneagu
E frumoasă, talentată și mereu pusă pe fapte mari. Oana a spus câteva cuvinte despre cine este Andreea în spatele camerelor de luat vederi. „Oana Moşneagu e o fată din Mioveni, care a plecat de acasă la 17 ani, o fată pentru care libertatea şi independenţa sunt nevoi esenţiale, care a avut curajul să viseze să fie actriţă şi care la 25 de ani a şi început să devină una”, s-a descris Oana Moșneagu, într-un interviu acordat pentru click.ro.
Primește mesaje de amenințare
Deși nu ar trebui să se întâmple niciodată așa ceva, actrița a mărturisit că, atunci când a jucat în filmul Fructul oprit a primit foarte multe mesaje de amenințare din partea celor care o urmăreau.
„Mai mult pe vremea serialului «Fructul Oprit», atunci primeam foarte multe mesaje nu foarte prietenoase, nu aş putea să le reproduc aici, iar asta strict prin prisma personajului meu. Şi ameninţări, dar majoritatea erau de la copii şi adolescenţi care nu făceau diferenţa între personaj şi actor.
Acum, de când o joc pe Andreea în Adela – serial pe care, cu această ocazie, vă invit să îl urmăriţi în fiecare joi, de la 20:30, la Antena 1, mesajele nu mai sunt atât de agresive, mi se reproşează că sunt rea, invidioasă, geloasă, că distrug relaţia protagoniştilor, mi se recomandă să nu mă mai bag între ei, dar sunt rare mesajele agresive”, a mai adăugat actrița pentru sursa citată.
Marea dorință a actriței
Andreea spune că și-a dori mult să joace cu fiul lui Florin Piersis sau Oana Pellea. „Cu orice actor care are mai multă experienţă decât mine şi de la care aş putea să învăţ. Adică foarte mulţi (n.r. râde). Dar, că să dau un exemplu concret, mi-ar plăcea mult să am ocazia să joc cu Florin Piersic jr. Cu Oana Pellea, cu Adrian Titieni, cu Şerban Pavlu, cu Vlad Ivanov, dar şi cu o gramadă de colegi de generaţie, oameni tineri cu care să cresc şi alături de care să mă dezvolt”, a spus tânăra actriță.